W dzisiejszych czasach dość duży wpływ na europejską gospodarkę miało odłączenie się Wielkiej Brytanii od wspólnoty Unii Europejskiej, czyli tak zwany Brexit.

Odczuły go między innymi firmy transportowe, handlowe czy też produkcyjne, które importują lub eksportują towary przez granice Zjednoczonego królestwa. Obecnie procedury celne przy przewozie towarów przez granice UK wyglądają tak samo jak w przypadku pozostałych krajów, które nie należą do Unii Europejskiej. Zmiany polegają między innymi na zwiększeniu się liczby formalności i procedur, które należy załatwić podczas importu albo eksportu przez granice Wielkiej Brytanii. Na szczęście istnieją specjalistyczne agencje oferujące pomoc celną w dobie Brexitu.

Brexit, a formalności importowe i eksportowe

Wsparcie agencji celnych po Brexicie

Na obszarze Polski działalność prowadzi wiele nowoczesnych i profesjonalnych agencji celnych posiadających w swoich ofertach usługi dla klientów i przedsiębiorców, którzy zajmują się importem i eksportem różnych towarów przez granice z Wielką Brytanią. Agencje tego rodzaju posiadają wiele umów zawartych z różnymi podmiotami, firmami i organami w Polsce oraz krajach Zjednoczonego Królestwa. Dzięki takiej sieci powiązań możliwe jest świadczenie wysokiej jakości usług, z których klienci będą zadowoleni.

Profesjonalne agencje celne zapewniające wsparcie dla przedsiębiorców po Brexicie, oferują między innymi pomoc na różnych etapach załatwiania spraw formalnych. Można więc liczyć na skuteczną obsługę celną oraz pomoc w tworzeniu i składaniu wielu ważnych dokumentów. Oprócz tego oferowane jest reprezentowanie klientów przed różnymi organami podatkowymi, świadczenie usług magazynowych, transportowych oraz logistycznych. Pomoc jest więc bardzo kompleksowa i dostosowana do zróżnicowanych wymagań.

Odszukanie profesjonalnych firm, które zajmują się udzielaniem usług celnych po Brexicie nie jest skomplikowanym zadaniem. Sporo porządnych firm promuje swoje usługi w Internecie z wykorzystaniem hasła brexit eksport. Należy więc użyć tego hasła w wyszukiwarce, aby szybko i łatwo znaleźć serwisy ogłoszeniowe, strony z ofertami oraz oficjalne strony agencji specjalizujących się w obsłudze celnej importu i eksportu przez granice z krajami Wielkiej Brytanii.