Decydując o tym, jaką odzież roboczą powinni nosić pracownicy w miejscu pracy, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników.

Znajomość zagrożeń związanych z wykonywaniem pracy pomoże ci zaplanować, jakiej odzieży roboczej potrzebują pracownicy i jakiego sprzętu powinni używać. Upewnij się, że wybrana odzież jest odpowiednia do warunków pracy i środowiska. Wybierz ubrania robocze i sprzęt, które odpowiednio chronią użytkownika. Upewnij się, że Twój personel wie, jak prawidłowo dopasować i nosić odzież roboczą i ochronną, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Umiejętność czyszczenia, naprawy lub wymiany zużytej odzieży ochronnej ma kluczowe znaczenie dla ochrony personelu. Noszenie zbyt dużej lub zbyt małej odzieży roboczej może utrudnić wykonywanie zadań, dlatego przed użyciem upewnij się, że każdy element jest dobrze dopasowany. Pracownik, który nosi źle dopasowaną odzież roboczą, może się rozproszyć, jeśli ubranie nie jest wygodne, co zwiększa ryzyko wypadku i stwarza zagrożenie dla innych osób.

 

Zbyt grube rękawice mogą utrudnić bardziej skomplikowane czynności, dlatego trzeba upewnić się, że cała odzież jest odpowiednia do wykonywanego zadania.

Odzież robocza nie może również stwarzać ryzyka przegrzania czy zaplątania się w sprzęt czy maszyny. Upewnij się, że odzież robocza nie stwarzają żadnych dalszych zagrożeń dla Ciebie i Twojego personelu. Niebezpieczne oparzenia w wyniku pożarów przemysłowych mogą mieć miejsce w prawie każdym miejscu pracy, podobnie jak poparzenia chemikaliami i materiałami, takimi jak wapno gaszone. Obuwie ochronne wykonane z wytrzymałych, trwałych materiałów może zapobiec oparzeniom spowodowanym rozpryskami chemikaliów, metalu i innymi niebezpiecznymi substancjami, które mogą spowodować obrażenia. W ciepłych miesiącach zaoferuj pracownikom spodnie robocze 3/4. W wielu branżach należy używać wszelkiego rodzaju sprzętu ochronnego, co do którego udowodniono, że zapobiega obrażeniom ciała podczas pracy. Buty ochronne chronią stopy przed urazami podczas i zapewniają wygodę podczas długiego dnia pracy.