Kiedy posiadamy psa lub też kota dobrym pomysłem może być założenie siatki na balkonie, dzięki czemu nasz zwierzak będzie mógł bezpiecznie tam przebywać, nie będziemy musieli martwić się iż wypadnie.

Oczywiście można zastosować różnego rodzaju rozwiązania, mogą być to dodatkowe stelaże do naszego balkonu, siatki można montować na wiele sposobów. Oczywiście chodzi tutaj o zapewnienie bezpieczeństwa. Dlatego też siatka musi być wytrzymała, nie może być wykonana z materiału który może zostać rozdarty lub też przegryziony. Obecnie znajdziemy wiele specjalistycznych firm które wykonują tego rodzaju instalacji na naszych balkonach.

Jak zadbać o bezpieczeństwo naszego zwierzaka?

Asekuracyjna sitka na balkon

Naturalnie siatkę tego rodzaju możemy zastosować także na tarasie, w tym wypadku mamy wiele możliwości instalacji, Może być to siatka także w naszym oknie, dzięki czemu nasz pupil będzie mógł oglądać świat z parapetu, będzie wówczas bezpieczny. Warto pamiętać i nasze koty są drapieżnikami, lubią polować dlatego też mogą je zainteresować różne ptaki które przesiadują na balkonie, nasz kot może próbować złapać przykładowo gołębia, przy niefortunnym skoku może on wypaść z balkonu, dlatego też należy zadbać o zabezpieczenie naszego balkonu.

Siatka na balkon może zostać zamontowana do naszego parapetu, dzięki czemu między oknem a siatką nasz kot będzie mógł siedzieć na parapecie czy też się po nim przechadzać, oczywiście jest to bardzo ciekawy pomysł jeżeli nie posiadamy balkonu, wówczas specjalna siatka stalowa na balkon będzie zapewniała bezpieczeństwo. Oczywiście siatki produkowane są z linek stalowych z odpowiednim naciągiem. W tym wypadku możemy przymocować je do elewacji za pomocą nie rzucających się w oczy śrub, śruby będą służyły także do odpowiedniego naciągnięcia siatki.

Tego rodzaju rozwiązanie zapewnia firma https://siatkanabalkon.pl/, na stronie internetowej znajdziemy różne przykłady tego rodzaju rozwiązań, będziemy mogli wybrać model najbardziej odpowiedni dla naszego balkonu czy też dla naszego okna. Z pewnością jest to bardzo dobry pomysł ze względu na zwiększenie przestrzeni po jakiej może poruszać się nasze zwierzę, zwłaszcza w okresie wiosennym czy też letnim będzie to bardzo dobry pomysł.