Schody wstęgowe mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnej klatki schodowej.

Możemy zastosować je w różnych miejscach, mogą biegnąć przy ścianie, lub też mogą być to schody z dwiema barierkami. Dużą zaletą schodów wstęgowych jest komfort użytkowania, można dobrać różne szerokości, materiały, z jakich zostaną wykonane. Najczęściej wykorzystuje się schody ze stali, drewna, obecnie coraz częściej także wykorzystuje się stopnie szklane, które mogą być dodatkowo podświetlone za pomocą diod LED.

Jak wybrać schody do domu?

Schody wstęgowe do różnych klatek schodowych

Będą to schody gięte na różne kształty, możemy dopasować je do ściany, przykładowo do budynków o konstrukcji zaokrąglonej, czy też wybrać model, który dopasuje się do nieregularnych kształtów architektonicznych w naszym domu. W ten sposób możemy lepiej wykorzystać dostępną powierzchnię. Mogą być to modele tradycyjne, drewniane, posiadające także drewniane barierki. Dostępne są różne modele metalowe, gdzie zastosujemy barierkę ze stali nierdzewnej, dodatkowo możemy zastosować różne typy podświetlenia, co zwiększy bezpieczeństwo, jak również uatrakcyjnia wygląd schodów.

Dobrym wyborem mogą być także schody kręcone, obecnie dostępne są nowoczesne technologie gięcia drewna, zatem możemy stworzyć bardzo ciekawe kształty, dopasowując je do ścian. Dzięki temu można stworzyć płaszczyzny faliste, schody posiadające zaokrąglone stopnice. Obecnie wybór stylów jest bardzo szeroki, drewno można łączyć z metalem czy też szkłem. Coraz chętniej w nowoczesnych domach wykorzystuje się stopnice z szkła hartowanego, które jest bardzo wytrzymałe, nadaje w naszym wnętrzu wyjątkowy wygląd. Często są to projekty indywidualne, dobrane szerokością i wysokością do określonego budynku oraz rozmiarów klatki schodowej.

Na rynku działa wiele firm, które posiadają doświadczenie w budowie różnego rodzaju schodów, oferują także schody wstęgowe. Na stronie https://tierspol.pl/schody-wstegowe/ możemy zobaczyć różne realizacje, style, w jakich zostały dotychczas wykonane schody w domach jednorodzinnych, budynkach biurowych. Możliwości dotyczące technologii są obecnie bardzo duże, dostępne są schody w różnych rozmiarach, o kształtach nietypowych, które możemy łatwo dopasować do naszych potrzeb.