Wielu przedsiębiorców działających w obszarze B2B wskazuje, że doświadcza dużych trudności w pozyskiwaniu leadów, czyli generowaniu zainteresowania, zapytań ze strony odbiorców. Istnieją jednak skuteczne sposoby, by pozyskać nowych klientów. Co wybrać?

Pozyskiwanie leadów – definicja

Pozyskiwanie, inaczej generowanie leadów (ang. lead generation) to nazwa stosowana w branży marketingowej na tworzenie zainteresowania daną ofertą, na przykład w formie zapytań, pozostawienia adresu e-mail, numeru telefonu.

Gdy pozyskiwanie leadów jest skuteczne, wtedy firma może łatwiej nawiązywać kontakty biznesowe, a tym samym może ona również efektywnie się rozwijać – podwyższać sprzedaż i zyski.

Jak pozyskuje się leady?

Generowanie leadów polega przede wszystkim na prowadzeniu różnych działań marketingowych. Najczęściej dotyczy to reklamy internetowej, ponieważ w tym przypadku pozyskiwanie leadów jest najbardziej efektywne.

Przedsiębiorcy posiadają przy tym do dyspozycji szeroką gamę metod pozwalających na zachęcenie potencjalnego klienta do kontaktu. Jedną z nich jest Cold Mailing, czyi tak zwany zimny mailing. Co warto o nim wiedzieć?

Cold Mailing w pozyskiwaniu leadów

Cold Mailing to działania mające na celu tworzenie przekazu reklamowego skierowanego do odbiorców, z którymi firma wcześniej nie miała okazji do kontaktu. Aby e-maile nie były wtedy potraktowane jako spam, konieczne jest odpowiednie ich przygotowanie i skierowanie do właściwych odbiorców.

Wiadomości Cold E-mail charakteryzują:

  • skierowanie do danej grupy docelowej
  • dopasowanie do potrzeb grupy docelowej
  • personalizacja przekazu
  • automatyczna wysyłka

Tego rodzaju wiadomości są raczej krótkie, treściwe, ale nie zawierają one dokładnych szczegółów oferty. W ten sposób zachęcają odbiorcę do kontaktu.

Wskazuje się, że Cold Mailing jest jedną z najskuteczniejszych metod marketingu internetowego w B2B.

Kompleksowe usługi w ramach Cold Mailingu oferuje firma interimsales.pl, która specjalizuje się w tworzeniu kampanii reklamowych typu Cold Mailing oraz Cold Calling. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej.