Kredyt hipoteczny to bez wątpienia duże obciążenie dla domowego budżetu, zatem kiedy ubiegamy się o kredyt warto sprawdzić oferty wielu banków oraz instytucji finansowych które oferują kredyty na nieruchomości.

Kredyt hipoteczny składa się z wielu składowych, jego koszt zależny jest od takich czynników jak wkład własny czy zarobki kredytobiorcy. Oczywiście koszt kredytu to nie tylko oprocentowanie ale także inne opłaty związane z przygotowaniem, ubezpieczeniem kredytu oraz kredytobiorcy a także opłaty skarbowe, notarialne czy też wycena nieruchomości.

Pomoc w uzyskaniu korzystnego kredytu hipotecznego

Doradca finansowy pomoże nam w wybraniu korzystnej oferty

Dlatego osoby które wcześniej nie brały kredyt tego rodzaju mogą nie wiedzieć w jaki sposób prawidłowo określić końcowy koszt, wysokość raty jaką będą musieli spłacać co miesiąc. Dużo pomocą może okazać się doradca kredytowy, jest to osoba która zna bieżące oferty banków, będzie mógł wybrać najlepszą ofertę w naszym wypadku. Oczywiście będzie to analiza finansów kredytobiorcy, pomoc w wybraniu oferty, która będzie posiadała najniższą ratę na rynku. Z pewnością doradca kredytowy będzie mógł także pomóc nam w zebraniu dokumentów. Często jest to dość duża ilość różnych dokumentów, przykładowo od naszego pracodawcy dotyczących zatrudnienia czy też wysokości zarobków.

Doradca kredytowy przeanalizuje także naszą umowę z bankiem, sprawdzi czy nie zawiera potencjalnie niebezpiecznych zapisów, czy jest ona dla nas korzystna. W wielu wypadkach doradca kredytowy może także negocjować warunki kredytu, aby uzyskać korzystniejszą umowę. Należy także pamiętać, iż nie zawsze decyzja o przyznaniu kredytu przez bank będzie pozytywna. Dlatego doradca może pomóc złożyć nam dokumenty w kilku bankach, aby przyspieszyć cały proces oraz upewnić się, iż kredyt zostanie przyznany.

Ze szczegółową ofertą doradcy finansowego możemy zapoznać się bliżej na stronie http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/. Dzięki niemu będziemy mogli szybciej uzyskać kredyt, upewnimy się, iż kredyt zostanie przyznany w wysokości której oczekujemy.