Mycie głowy jest jedną z podstawowych czynności higienicznych wykonywanych codziennie lub prawie codziennie przez wiele osób.

Mycie jest bardzo ważne nie tylko dla stanu włosów, ale również dla skóry pokrywającej głowę. Niestety wiele osób popełnia różnego rodzaju błędy przekładające się na niską skuteczność mycia głowy, a nawet doprowadzające do zniszczenia skóry głowy. Dlatego właśnie istotne jest zwrócenie uwagi na kilka najważniejszych zasad związanych z myciem włosów i głowy. Istotna jest właściwa technika, dobrze dobrane kosmetyki oraz odpowiednia częstotliwość mycia.

Prawidłowe mycie włosów – najważniejsze informacje

Jak prawidłowo umyć włosy?

Istotną kwestią jest oczywiście właściwe przygotowanie się do procesu mycia włosów. Oznacza to, że niezbędne jest wcześniejsze ich rozczesanie. Nie bez znaczenia jest też wybranie szamponów i kosmetyków pielęgnacyjnych dopasowanych do danego rodzaju włosów i ich potrzeb. Szampon powinno się nakładać masując skórę głowy delikatnymi kolistymi ruchami. Należy unikać nadmiernego pocierania oraz szarpania włosów w czasie mycia. Czasami dobrym pomysłem jest przeprowadzenie mycia wstępnego, po którym należy całą czynność powtórzyć w ramach mycia właściwego. Na koniec warto użyć nawilżaczy, odżywek, itp. Po spłukaniu kosmetyków włosy mogą zostać umieszczone pod strumieniem wody.

Ważne jest nie tylko samo mycie, ale również skuteczne suszenie z wykorzystaniem optymalnej, nie za wysokiej temperatury. Zbyt duże ciepło prowadzi bowiem do uszkodzenia włosów. Do mycia można wykorzystywać standardowe szampony, ale na rynku znajdują się też produkty specjalistyczne, takie jak peeling, suchy szampon, itp. Nie bez znaczenia jest też temperatura i jakość wody wykorzystywanej do mycia.

Wielu ludzi zastanawia się jak prawidło o i jak często myć włosy. Sporo cennych informacji na temat różnych technik i produktów można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://www.biotynox.pl/porady/jak-prawidlowo-myc-wlosy/. Warto poszukać odpowiednich poradników, aby dowiedzieć się jaka technika i częstotliwość mycia jest wymagana dla poszczególnych typów włosów.