Kiedy nasz dom znajduje się w stanie surowym, powinniśmy stwierdzić, w jaki sposób będziemy wykonywać ocieplenie.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju sposoby ociepleń budynków, może być to przykładowo pianka, w tym przypadku zostanie ona nałożona na ściany budynku. Posiada to bardzo dużo zalet, ponieważ bardzo dobrze kryje ona wszystkie powierzchnie, dociera do miejsc trudno dostępnych, dzięki temu będziemy mogli liczyć na to, iż żadna część naszego budynku nie zostanie pominięta. Pianka bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku poddasza, wszędzie tam, gdzie jest problem z wyłożeniem przykładowo styropianem. Oczywiście możemy stosować bardzo różne grubości pianki, możemy ją położyć na naszym dachu przed położeniem warstwy blachy. Jest to bardzo szybka metoda wykonania izolacji naszego budynku, doświadczona ekipa z odpowiednim sprzętem może wykonać całą izolację w ciągu jednego dnia roboczego. Z pewnością będzie to bardzo duża zaleta tej metody ocieplenia. Innym sposobem, które najczęściej jest wykorzystywane w naszym kraju, jest ocieplanie za pomocą styropianu, wówczas możemy układać różne warstwy. Sposoby ocieplania budynków

W sklepach dostępny jest styropian o grubości 5 czy też 10 centymetrów, wszystko zależy od tego, jaką będziemy chcieli otrzymać grubość izolacji.

Styropian najczęściej jest przyklejany do budynku, można zastosować również różnego rodzaju systemy montażowe, które będą polegały na przebijaniu styropianowego suporeksu za pomocą odpowiednich jak gwoździ mocujących. Oczywiście można wykorzystywać również watę, w tym przypadku najczęściej wykorzystywana jest wata w przypadku poddasza, możemy ją łatwo docinać, wciskać w trudno dostępne miejsca. Oczywiście należy zwrócić uwagę, iż w przypadku różnego rodzaju izolacji należy także zachować pewną poduszkę powietrzną, dzięki czemu wartości izolacyjne będą lepsze. Oczywiście na izolację nakładamy różnego rodzaju tynki, obecnie mamy do dyspozycji bardzo wiele różnych opcji, mogą być to przykładowo tynki maszynowe Kraków, dzięki temu tynk zostanie nałożony bardzo szybko. W porównaniu z innymi metodami jest to bardzo szybki sposób, a odpowiednia maszyna za pomocą wysokiego ciśnienia nakłada tynk na ścianę. Zadaniem pracownika będzie jedynie odpowiednie ułożenie warstwy, w tym przypadku możemy skorzystać oczywiście z różnego rodzaju listew prowadzących.