Pierwsze dni z dzieckiem są naprawdę ekscytujące dla młodych mam.

Po urodzeniu pierwszego dziecka napotykają wiele niepewności, z których wiele dotyczy karmienia piersią. Trzeba się zastanowić jakie ubrania założyć, aby nie pokazywać piersi w czasie karmienia w miejscu publicznym. Może zajść taka potrzeba że trzeba będzie zabrać z sobą dziecko do urzędu, czy też na zakupy, jeżeli przypadnie wówczas pora karmienia, należy zaopatrzyć się w odpowiednia odzież. O ile biustonosze do karmienia i wkładki są niezbędne ze względów praktycznych i higienicznych, o tyle w przypadku odzieży każda mama musi sama zdecydować, czy kupić specjalną odzież do karmienia. Wiele matek wybiera te ubrania, ponieważ są idealnie dopasowane do potrzeb karmiącej kobiety. Często są to bluzki z dodatkową warstwą materiału w okolicy klatki piersiowej, którą w razie potrzeby można podwinąć. Piersi są wtedy odsłonięte i nie trzeba podciągać całej bluzki, nie trzeba wówczas pokazywać brzucha co mogło by być niekomfortowe dla niektórych mam. Wysoka funkcjonalność mody do karmienia przydaje się szczególnie, jeśli masz wrażliwe nerki i chcesz chronić je przed zimnem.

Matki z dużym biustem również coraz częściej zwracają się ku ubraniom do karmienia, ponieważ po prostu trochę bardziej się ukrywa się biust.

Dobrym pomysłem mogą być także podkoszulki z odpinanymi ramiączkami, działają one podobnie jak staniki do karmienia, ponieważ w razie potrzeby wystarczy odpiąć pasek od oczka z przodu, aby odsłonić pierś. Chociaż takie topy są dość praktyczne, większość kobiet wybiera w życiu codziennym modę konwencjonalną. Z pewnością ubrania do karmienia piersią to duża wygoda dla każdej mamy. Jednak wiele z nich zwraca uwagę na fakt iż jest to dodatkowy wydatek. Dlatego też można nabyć ubrania ciążowe, które po urodzeniu dziecka mogą służyć jako odzież do karmienia. Z pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli będziemy chcieli nieco zaoszczędzić, ponieważ kiedy wrócimy do figury sprzed ciąży nie będą nam potrzebne.