Często ludzie uważają, że pomysł na projektowanie stron internetowych jest intrygujący, ale unikają jego realizacji, gdy już zastanowią się nad planem.

Jeśli jesteś jedną z osób, które czują, że chcą zająć się projektowaniem stron internetowych, ale są nieco przytłoczone samym tematem, przejrzyj ten artykuł i lepiej zorientuj się, o co chodzi w projektowaniu stron internetowych.Upewnij się, że kombinacje kolorów, których używasz w swojej witrynie, nie utrudniają jej czytania. Ważne jest, aby tekst był czytelny na wybranym przez Ciebie kolorze tła. Ciemny tekst na jasnym tle jest najłatwiejszy do odczytania przez odwiedzającego. Nie bój się zapytać przyjaciela lub współpracownika o opinię na temat kolorystyki.Nie wyłączaj funkcji kliknięcia prawym przyciskiem myszy. Niektóre witryny robią to, aby uniemożliwić innym kopiowanie i wklejanie tekstu lub zapisywanie obrazów z witryny. Chodzi o to, że nie działa i wyłącza inne przydatne funkcje. OCR może być używany do przechwytywania tekstu z takich witryn, a przechwytywanie obrazów jest tak proste, jak robienie zrzutu ekranu.Użyj opisowego tytułu. Wielu właścicieli witryn zapomina nazwać swoje strony lub nazwać je czymś ogólnym, na przykład „Strona powitalna”. Wyszukiwarki używają opisów tytułów w swoich rankingach, więc upewnij się, że jesteś tak opisowy, jak to tylko możliwe, bez przesadzania. Upewnij się, że jest on użyteczny dla Twoich widzów i wyszukiwarek.Aby pomóc Ci zaprojektować bardziej profesjonalnie wyglądającą witrynę, nie umieszczaj obrazu w tle strony. Obraz tła krzyczy o niskiej jakości stronie, a ładowanie tych stron zwykle trwa wiecznie. Kiedy szukasz bardziej profesjonalnego wyglądu, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, że odwiedzający czekają w nieskończoność, ponieważ obrazy wciąż ładują się na twoich stronach.Aby ułatwić odwiedzającym czytanie witryny, należy zaprojektować ją przy użyciu kontrastujących kolorów. Jeśli użyjesz kontrastujących kolorów, tekst będzie się wyróżniał. Jeśli masz czarny tekst z czarnym tłem, nie będziesz w stanie zobaczyć informacji, ale jeśli masz czarny tekst z białym tłem, będzie on łatwy do odczytania.Upewnij się, że wszystko jest łatwe do zlokalizowania w Twojej witrynie. Zastanów się, jak będzie wyglądać wszystko w Twojej witrynie. Gdy treść jest losowo rzucana na Twoją witrynę, bez zastanowienia się nad jej układem, utrudniasz pracę osobom, których korzystanie z Twojej witryny zapewnia Twój sukces w Internecie – odwiedzającym Twoją witrynę.Aby tworzyć witryny internetowe rozszerzone pod kątem wyszukiwarek, upewnij się, że nie zawierają ramek. Czy powinieneś zaprojektować stronę internetową dla swojej firmy?

Wielu użytkowników lubi ramki, ale gdy wyszukiwarki indeksują Twoją witrynę, nie zobaczą, co jest w nich zawarte.

Twoja witryna nie będzie miała wysokiej pozycji w rankingu, jeśli informacje nie są widoczne. Kiedy tak się stanie, niewiele osób zobaczy Twoją witrynę.Miej przejrzystą nawigację. Kiedy odwiedzający odwiedza Twoją witrynę, upewnij się, że może przez nią przejść. Aby to zrobić, musisz mieć przejrzystą nawigację. Miej wszystkie ważne linki w widocznych miejscach. Spróbuj połączyć wiele stron w swojej witrynie. Zezwalaj na wyszukiwanie informacji z każdej części witryny.Starannie dobieraj czcionki. Powinieneś wybierać tylko czcionki, które wyglądają profesjonalnie i są łatwe do odczytania. Najbardziej dobrze zaprojektowane witryny używają profesjonalnie wyglądających czcionek. Należy unikać nadmiernie ozdobnych lub niejasnych czcionek, ponieważ mogą nie wyświetlać się prawidłowo na komputerach odwiedzających witrynę. Jeśli Twoja witryna wymaga czcionki, której użytkownicy nie mają, zostanie podstawiona czcionka domyślna. Wielokrotnie wynik jest bardzo nieatrakcyjny.Gdy zdobędziesz wiedzę na temat projektowania stron internetowych, będziesz mieć pewność, że spróbujesz tego dla siebie. Po prostu nie popadaj w stagnację w procesie uczenia się; pozostawanie głodnym nowych informacji i rozwoju branży jest absolutnie niezbędne w dziedzinie technologii. Stosowanie nowych pomysłów, takich jak te znalezione tutaj, pomoże Ci przejść do przodu w pracy nad projektowaniem stron internetowych.