Wynajęcie busa na wakacyjną podróż staje się coraz bardziej popularne wśród turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ taka forma podróżowania jest bardzo komfortowa, oszczędna i zapewnia dużą niezależność podczas podróży. Zanim jednak zdecydujemy się na wynajem busa i sfinalizujemy transakcję, warto zapoznać się z kilkoma istotnymi rzeczami.

Jak i gdzie wynająć busa?

Na początku warto przejrzeć oferty kilku firm i porównać je pod względem cen i warunków wynajmu. Warta uwagi jest oferta dostępna na stronie https://www.kuszewski-busy.pl, firmy zlokalizowanej we Wrocławiu przy ulicy Asfaltowej 1/18, z którą skontaktować można się pod numerem 518 998 558. Kiedy już zdecydujemy się na konkretne auto i dopełnimy wszelkich formalności, możemy wyruszyć ku przygodzie. Wspólna podróż busem jest z całą pewnością idealną formą wyjazdu dla grupy przyjaciół czy rodziny. W pełni niezależni od biura podróży i napiętego programu imprezy możemy ustalić plan zwiedzania i wypoczynku. Każdy z uczestników może zaproponować miejsce na przystanek, posiłek czy nocleg. Dzięki temu, że wyjazd zorganizowany jest na własną rękę, możemy w każdej chwili podjąć spontaniczne decyzje i modyfikować na bieżąco plan podróży.

Podróż busem to same plusy!

Podczas wspólnej podróży, poza cieszeniem się niezależnością, jest też kilka innych czynników, które przemawiają za taką formą podróżowania.

  • Duży komfort podróży i więcej miejsca na nogi. Można poczuć się jak pasażer pierwszej klasy, a większa ilość miejsca pozwoli na lepszy odpoczynek niż w samochodzie osobowym.
  • Stały kontakt z innymi uczestnikami podróży. Na bieżąco można wymieniać się informacjami i pomysłami na wspólne spędzanie czasu.
  • Możliwość zabrania ze sobą większej ilości bagażu, a w nim rzeczy, które przydadzą się podczas wakacji.
  • Dzielenie kosztów wynajmu i paliwa na więcej osób, co sprawia, że podróżowanie busem jest bardziej oszczędne niż wyjazd autem osobowym. Wystarczy spojrzeć na przykładowy cennik wynajmu busa i przekonać się jak ekonomiczna jest ta opcja!
  • Względy ekologiczne – im więcej osób przemieszcza się jednym pojazdem, tym mniej zanieczyszczeń jest wydalanych do atmosfery.
  • Brak uzależnienia od touroperatora czy sztywnych godzin lotów. Wyjeżdżasz, gdzie chcesz i kiedy chcesz, a podczas podróży zatrzymujesz się, gdzie chcesz i na jak długo masz ochotę.
  • Podróż busem to wciąż ciekawy i nietypowy pomysł na spędzenie wakacji.

Czy wynajem busa jest opłacalny?

Im nas więcej, tym weselej. Dlatego też, jeśli planujemy wakacje w grupie przyjaciół lub szykujemy się na rodzinny wyjazd w pięcioosobowej grupie, wynajem busa będzie najlepszą opcją. Komfort, niezależność i wygoda podróżowania są znacznie wyższe niż w samochodzie osobowym. W porównaniu do mniejszego pojazdu, gdzie ilość miejsca jest znacznie bardziej ograniczona, podczas podróży busem możemy swobodnie rozmieścić swoje bagaże czy wyregulować oparcie fotela tak, aby było nam, jak najwygodniej. Firmy oferujące wynajem busów, doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb klientów, dlatego też oferują wiele dodatkowych opcji i zawsze służą poradą przy wyborze samochodu.

Jeśli przy planowaniu podróży w większej grupie, macie możliwość podróżowania dwoma samochodami osobowymi, a jednym busem, to zdecydowanie warto rozważyć tę drugą opcję. Będzie to zarówno tańsza, jak i bardziej komfortowa alternatywa.

Wynajem busa na wakacje

Ile kosztuje wypożyczenie busa?

Wszystko zależy od modelu busa, a także od długości czasu wynajmu. Najlepiej jest po prostu sięgnąć po kontakt do danej firmy i zapytać o warunki i koszt wynajmu. Wpływ na cenę ma także ilość osób, która decyduje się na wyjazd. Im więcej osób, tym mniejsze koszta. Im dłuższy czas wynajmu, tym cena za dobę maleje. Średni koszt wynajmu busa to 180-280 PLN za dzień. Warto rozeznać się czy dana wypożyczalnia dolicza ekstra opłatę za wynajem busa za granicę. Jeśli tak, to do ceny należy doliczyć koszt 50-150 PLN. Należy także dowiedzieć się, czy wypożyczalnia oferuje nielimitowaną ilość kilometrów.

W porównaniu do wynajmu dwóch samochodów osobowych, a jednego busa wyniki nie pozostawiają wątpliwości – wypożyczenie busa jest o wiele bardziej opłacalne. Przykładowo, pojazdy takie jak Renault Trafic lub Opel Vivaro spalają mniej więcej 7,5 litra na 100 kilometrów. Ponadto mają na tyle optymalny rozmiar, że na autostradach traktowane są jak samochody osobowe, dzięki czemu opłaty nie są wyższe.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że nawet w przypadku mniejszej ilości podróżujących, komfort, jaki zapewnia przestrzeń busa, jest zdecydowanie wyższy niż przemieszczanie się autem osobowym.