Wiedza, kiedy powiedzieć „nie”, jest jedną z najmądrzejszych rzeczy, jakie ktoś może zdecydować w swoim mózgu, kiedy wie, że działanie, które zamierza popełnić, nie przynosi mu żadnej korzyści.

Więc jeśli chcesz powiedzieć „nie” paleniu, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.Upewnij się, że nie czujesz się tak, jakbyś musiał zrezygnować z jakiegokolwiek aspektu swojego życia, ponieważ rzucasz palenie. Wszystko, co robisz, nadal możesz robić jako były palacz. Kto wie, może nawet uda Ci się trochę lepiej wykonywać swoje ulubione rzeczy.Rozpoczęcie programu ćwiczeń to świetny sposób na wsparcie siebie, gdy próbujesz rzucić palenie. Za radą lekarza zrelaksuj się, zwłaszcza jeśli od wielu lat nałogowo palisz. Ćwiczenie to pomoże ci nie tylko naprawić niektóre szkody, jakie palenie wyrządziło twojemu ciału, ale także jest świetnym środkiem łagodzącym stres.Niech przyjaciel lub członek rodziny rzuci palenie w tym samym czasie co ty. Podobnie jak w przypadku innych rzeczy w życiu, takich jak utrata wagi, rzucenie palenia jest łatwiejsze, gdy ktoś inny wie, skąd pochodzisz. Oboje możecie dzielić się wskazówkami lub po prostu dawać sobie nawzajem upust.Pomóż sobie rzucić palenie, pozwalając sobie palić tylko określoną ilość papierosów dziennie. Możesz to zrobić, decydując dzień wcześniej, ile będziesz mieć następnego dnia. Dzięki temu nie będziesz codziennie przekraczać ustalonej ilości i ograniczysz palenie.Próbując rzucić palenie, wyznacz sobie cel. Powiedz sobie, że chcesz rzucić palenie w określonym terminie i że jeśli odniesiesz sukces, nagrodzisz się czymś, czego pragnąłeś. Możesz wykorzystać pieniądze zaoszczędzone dzięki niepaleniu, aby kupić ten smakołyk! To da ci motywację, której potrzebujesz.Choć twoja potrzeba jest tak zła, nie jest w porządku nawet jeden mały zaciągniecie się. Ponad 40 lat i chcesz rzucić palenie? Wypróbuj te świetne wskazówki!

Osoby, które próbują rzucić palenie, uważają, że nie zaszkodzi im zaciągnięcie się papierosem.

Problem w tym, że to jedno zaciągnięcie prowadzi do jednego całego papierosa, a potem do całej paczki.Zapamiętaj na zawsze następujący akronim: NIE To oznacza „nigdy jedno zaciągnięcie, nigdy”. Będzie to motto na całe życie, którego będziesz przestrzegać i powinna być twoją mantrą, gdy masz ochotę na „tylko tego” papierosa. Nawet jeśli pijesz z przyjaciółmi, pamiętaj, aby powiedzieć NIE temu zaciągnięciu się!Poproś przyjaciół i rodzinę, aby pomogli Ci w podjęciu decyzji o rzuceniu palenia. Ci najbliżsi mogą być prawdziwą pomocą w utrzymaniu Cię na dobrej drodze i bez dymu. Poinformuj wszystkich o swoich zamiarach rzucenia palenia przed datą rzucenia palenia i poinformuj ich konkretnie, w jaki sposób mogą ci pomóc.Staraj się pamiętać, że nastawienie umysłu jest wszystkim. Musisz zawsze zachować pozytywne nastawienie, jeśli chodzi o rzucenie palenia. Pomyśl o całej pomocy, jaką niesiesz swojemu ciału io tym, o ile zdrowszy będziesz, ponieważ zrobiłeś ten ważny krok w swoim życiu.Teraz możesz powiedzieć „nie”, to znaczy, jeśli naprawdę chcesz rzucić palenie. Porady zawarte w tym artykule pomogły ci nauczyć się mówić „nie”, nie nikomu konkretnie, ale mózgowi i substancji, która tylko wyrządza ci krzywdę, palić, więc odmawiaj następnym razem, gdy poczujesz potrzebę zapalenia.