Uprawa roślin może wiązać się z wieloma zagrożeniami ze stron chwastów, insektów czy też chorób grzybiczych.

Obecnie możemy zastosować w środków ochrony roślin, które pozwolą pozbyć się tego rodzaju problemów. Dobrym przykładem są herbicydy selektywne, są to środki, które pozwalają na usunięcie chwastów, nie wyrządzając przy tym szkód roślinom uprawnym.

Jak chronić uprawy przez zachwaszczeniem?

Herbicyd Buster 100 EC

Jednym z bardzo skutecznych herbicydów selektywnych jest Buster 100 EC jest to herbicyd sprzedawany jako koncentrat, który służy do przygotowania emulsji, którą stosujemy następnie w oprysku. Może usuwać wiele różnych chwastów, przy czym wykazuje bardzo dobre działanie w przypadku perzu oraz chwastów jednoliściennych. Stosuje się go często w uprawie buraka cukrowego oraz rzepaku ozimego. Herbicydy najczęściej są środkami o działaniu układowym, wchłanianie mogą być przez liście że też łodygi, następnie przemieszczają się do wszystkich odnóż. W ten sposób zostaje zahamowany rozwój, wzrost chwastów może zostać zatrzymany lub też doprowadzimy to do obumarcia. Często są to środki, które zakłócają naturalne procesy takie jak fotosynteza, mogą powodować opadanie liści. Chwasty, które zostaną wyeliminowane nie będą pobierały z gleby wody, co bardzo korzystnie przełoży się na plony.

Herbicydy selektywne można stosować w różnych porach roku, niektóre z nich najlepsze wyniki uzyskują w przypadku pierwszych faz rozwoju chwastów, możemy zastosować je także prewencyjnie przed wzrostem. W ten sposób dobierzemy rodzaj herbicydu do naszych potrzeb. Niekiedy także stosuje się różne herbicydy łącząc opryski, dzięki temu wyeliminujemy większość chwastów. Herbicyd Buster 100 EC sprawdza się bardzo dobrze w przypadku chwastów jednoliściennych, po jego zastosowaniu rośliny żółkną, liście zasychają. W ciągu dwóch do trzech tygodni rodzina obumiera. Jest to więc skuteczny środek, który warto zastosować w przypadku jeżeli zauważymy dużą ilość chwastów w rzepaku lub też buraku cukrowym.

Bardziej szczegółowe informacje na temat działania herbicydów Buster 100 EC możemy znaleźć na stronie http://rolniczy.euneco.pl. Jest to środek, który może być zastosowany także w przypadku uprawy lnu, rzepaku jarego, słonecznika czy też roślin strączkowych. Możemy zakupić opakowania 0,5 l, 1l, 5 l oraz 10 l.