Piękna drewniana podłoga jest zawsze w modzie, jednak nie zawsze wiemy jaki rodzaj podłogi wybrać do naszego domu, obecnie mamy do wyboru wiele różnych rodzajów podłóg.

Zasadniczo możemy wybierać pomiędzy podłogami drewnianymi i panelami. Inwestycja w podłogę drewnianą to zakup na długie lata. Należy wybrać taki, który współgra z naszym gustem i dobrze wygląda nawet po wielu remontach i zmianach wyposażenia. Dobrej jakości podłoga nie tylko świetnie wygląda kilka lat po zakupie, ale również pięknie się starzeje. Z drugiej strony panele są bardziej odporne, i nie wymagają tylu zabiegów co podłoga drewniana. Kolorystyka naszych podłóg może w dużym stopniu wpłynąć na nasze samopoczucie. Jak wybrać panele do naszego domu?

Jedne osoby wolą podłogi ciemniejsze brązowe, inne wybierają kolory jaśniejsze.

Kiedy bierzemy pod uwagę panele trzeba zwrócić uwagę na rodzaj laminatu na naszych panelach podłogowych. Panele podłogowe w ciemnych kolorach, takie jak laminat orzechowy sprawiają, że pomieszczenia wydają się mniejsze. Dlatego warto je układać w większych pomieszczeniach. Obecnie można wybierać spośród wielu różnych kolorów, można znaleźć laminat w kolorze jasnego drewna, lub też szarego i białego. Wiele osób dobiera kolor podłogi w taki sposób, aby współgrały lub też kontrastowały z naszymi meblami. Jasne kolory zapewniają przyjazną atmosferę, szczególnie w pomieszczeniach, które są raczej małe i pozbawione naturalnego światła. Dlatego warto zastosować połączenie jasnych podłóg i jasnych ścian, aby takie pomieszczenia wyglądały na przestronne dzięki efektowi dobrze dobranej kolorystyki. Laminat do przedpokoju powinien być szczególnie jasny, ponieważ jasny korytarz wygląda zachęcająco i otwarty. Wiele osób w salonie woli jednak kolory nieco ciemniejsze, zwłaszcza, jeżeli posiadamy duże okna i pomieszczenie jest dobrze doświetlone, będzie to bardzo dobry pomysł. Kiedy poszukujemy wysokiej jakości podłóg warto wybrać panele podłogowe Balterio – Greenfloor. Są to panele wysokiej jakości, odporne na ścieranie.