Na polskim rynku motoryzacyjnym pojawia się coraz więcej samochodów pochodzących z zakończonych umów leasingowych. Zainteresowanie takimi pojazdami również rośnie – tak ze strony osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Samochody poleasingowe – co trzeba wiedzieć?

 

Samochody poleasingowe stanowią obecnie spory odsetek aut sprzedawanych na rynku wtórnym. Są to pojazdy, które przez kilka lat – średnio 3-4 lata – były eksploatowane przez firmy budujące w ten sposób swoją flotę. Są to więc młode samochody, które posiadają pełną dokumentację serwisową. Obowiązek systematycznego serwisowania wynika z zapisów umowy leasingowej – co ważne, odbywa się ono wyłącznie w autoryzowanych salonach. Jeśli chodzi o ceny, to takie pojazdy mogą kosztować nawet do 30 proc. mniej niż samochody oferowane przez prywatnych sprzedawców.

 

 Samochody poleasingowe – na co uważać?

 

Wymienić można kilka istotnych kwestii, jakie należy mieć na uwadze, kupując auta poleasingowe. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie oferta w tym zakresie jest bardzo bogata. Jest ona adresowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a składają się na nią samochody o różnym przebiegu. Oczywiście wskazana jest duża dawka ostrożności. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe, w którym można nabyć poleasingowe auta dokładnie sprawdzone pod kątem prawnym i technicznym, zalecają rozglądać się za egzemplarzami o stosunkowo niedużym przebiegu. Rzecz jasna muszą być one w pełni sprawne, co potwierdza stosowna dokumentacja.

 

Samochody poleasingowe – jakie mają zalety?

 

Kluczową przesłanką przemawiającą na korzyść aut poleasingowych jest atrakcyjna cena. W kwestii ich pochodzenia nie ma żadnych wątpliwości – nie ma ryzyka nabycia auta powypadkowego czy sprowadzonego z niepewnego źródła. W znakomitej większości przypadków są to pojazdy sygnowane markami popularnych producentów, co oznacza, że stosunkowo łatwo dostać do nich części zamienne. Tak jak przy zakupie każdego innego używanego samochodu, tak i tu należy zachować rozwagę przy podejmowaniu decyzji.