Wkroczenie po raz pierwszy w cudowną i kreatywną krainę fotografii może wydawać się nieco onieśmielające, ale pamiętając o pomocnych wskazówkach wymienionych poniżej, wkrótce zauważysz, że robisz zdjęcia na równi z niektórymi z najlepszych fotografów w pole.Użyj ręcznego balansu bieli, aby urozmaicić swoje zdjęcia.

Można pozwolić aparatowi dobrać odpowiedni balans bieli do danego środowiska, ale czasami aparat się pomyli i zdjęcie będzie wyglądało na wyblakłe. Korzystanie z ręcznego balansu bieli umożliwia również wykonywanie artystycznych zdjęć, na przykład w odcieniach sepii.Zadbaj o to, aby Twoje zdjęcia były stosunkowo proste. Dobry obraz powinien być prosty, łatwy do zinterpretowania i docenienia. Ważne jest, aby robić sensowne zdjęcia, ale w większości przypadków Twoje zdjęcia powiedzą więcej, jeśli skupisz się na szczególe, zamiast tworzyć złożoną kompozycję, która może nie uderzać tak bardzo.W fotografii upewnij się, że skupiasz się na jakości, a nie na ilości robionych zdjęć. Zawsze lepiej jest zrobić dziesięć świetnych ujęć niż sto przeciętnych ujęć dziennie. Jakość to zawsze lepszy wybór.Dobrą wskazówką fotograficzną jest użycie kontrastu kolorów jako sposobu na stworzenie punktu centralnego. Zasadniczo oznacza to, że obszar, na którym ma skupić się widz, powinien mieć wysoki kontrast kolorów. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego jest umieszczenie obok siebie dwóch czystych kolorów.Zwróć uwagę na swoje pochodzenie. Skup się głównie na swoim obiekcie, ale powinieneś użyć tła, aby go wspierać. Unikaj niepotrzebnych zakłóceń i wyczyść tło, aby zgłosić uwagę na swoim obiekcie. Zobacz tutaj same pomysły dotyczące fotografii

Baw się liniami i perspektywą w tle, aby dopełnić kształt obiektu.Kluczem do robienia dobrych zdjęć jest zawsze pamiętać, że najważniejsze jest oświetlenie.

Cały czas myśl o oświetleniu. Nie ma znaczenia, jakie jest źródło światła, ale jest to elementarna część każdej fotografii. Użyj słońca, latarni ulicznej, reflektora, a nawet ekranu komputera, aby uchwycić dowolne światło i zrobić świetne zdjęcie.Zastanów się nad dokumentowaniem swoich pamiątek fotografią podczas podróży. Możesz zrobić zdjęcie sklepu, w którym został kupiony lub sfotografować obiekt na unikalnym tle. W ten sposób możesz ponownie przeżyć doświadczenia, które opowiadają historię Twojej podróży i pamiątki, które zdecydowałeś się zabrać ze sobą do domu.Skoncentruj się na jednym obiekcie na swoich zdjęciach. Zdjęcia będą działać najlepiej z jednym, wyraźnym punktem ostrości. Skonfigurowanie kompozycji obejmującej wiele obiektów może być trudne i może skutkować dezorganizacją, bałaganem kadru. Posiadanie jednego obiektu ułatwia również ustawianie zoomu i innych ustawień.Zbliż się podczas robienia zdjęć. Zwłaszcza, gdy robisz serię ujęć, z których wybierzesz najlepsze, wejdź tam. Im lepiej scena wypełnia kadr, tym lepszy będzie ogólny obraz. Zrób kilka ujęć, aby uzyskać najładniejszy możliwy strzał.Jeśli nie masz dostępnego statywu do użycia w warunkach słabego oświetlenia, spróbuj użyć napędu silnikowego. Spróbuj podkręcić go do góry, a następnie przystąp do wykonania serii ujęć. Zignoruj ​​pierwszy strzał i idź dalej i zachowaj pozostałe, które zawsze będą ostrzejsze niż pierwsze.Po przeczytaniu i zastosowaniu rad z tego artykułu powinieneś zacząć czuć się swobodniej z fotografią. Po opanowaniu technik wymienionych w tym artykule możesz rozpocząć podróż do robienia wspaniałych zdjęć.