Troska o ekologię, problemy z nadmiarem odpadów z plastiku, myśl o przyszłości kolejnych pokoleń – wszystko to sprawia, że dla naszych nieekologicznych nawyków i przyzwyczajeń szukamy nowych, bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań. By ograniczyć ilość zużywanych butelek z plastiku można zamówić dostawę wody do domu lub zainstalować w domu dystrybutor wody. Istnieje jednak dużo prostszy, wygodniejszy, tańszy i jeszcze bardziej ekologiczny sposób by ograniczyć ilość odpadów z tworzywa sztucznego!

Woda to podstawowy składnik organizmu człowieka. Stanowi około 65 proc. masy ciała dorosłej osoby i odpowiada za wiele ważnych procesów fizjologicznych. Umożliwia m.in. trawienie, uczestniczy w transporcie składników odżywczych, spalaniu tłuszczów, oczyszcza organizm z toksyn. Nic dziwnego, że powinno się wypijać dziennie około 2 litrów wody, by utrzymać dobry stan zdrowia i nie narazić się na skutki odwodnienia. Jak jednak dbać o odpowiednie nawodnienie by było to w zgodzie z przyrodą i środowiskiem naturalnym?

Woda w galonach i woda z dystrybutora do domu. Czy to dobry pomysł?

Baniaki z wodą w domu to rozwiązanie, które pozwala znacząco ograniczyć ilość generowanych odpadów z plastiku. Kilkunastolitrowe galony z wodą starczają na dłużej jednak mają też swoje minusy. Przede wszystkim są bardzo ciężkie. Muszą też być opróżniane w relatywnie krótkim czasie – do 72 godzin. Przy wieloosobowej rodzinie potrzeba też miejsca na ich przechowywanie.

Niektórzy z kolei stają przed dylematem jaki dystrybutor do domu wybrać. Choć urządzenie to również pozwala uwolnić się od butelek plastikowych wymaga czyszczenia i konserwacji, ponieważ – zwłaszcza w przypadku urządzeń oferujących podgrzewanie wody – stanowi idealne środowisko do namnażania się bakterii, także groźnych dla zdrowia człowieka z rodziny legionella.

Najprostszym sposobem na zaprzestanie kupowania wody butelkowanej, ograniczenie zużycia plastiku, a także pieniędzy jest filtrowanie wody!

Woda z dowozem? Wypróbuj wygodniejszego sposobu!

Nie musisz umawiać się na odbiór baniaków, wybierać dystrybutora do wody, korzystać z oferty hurtowni wód by kupować je w większych butelkach. Możesz po prostu zakupić dzbanek z filtrem lub zainstalować filtr przepływowy, a smaczną wodę do picia będziesz mieć w swoim kranie! Filtr przepływowy znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.

Filtry usuwają z wody wodociągowej zapach i smak chloru, a także drobiny np. rdzy czy żwiru z instalacji oraz metale ciężkie i pestycydy. Są też dużo tańsze w użytkowaniu. Litr wody wodociągowej kosztuje około… 1 grosza! Nawet przy doliczeniu do tego kosztu comiesięcznej wymiany filtra woda filtrowana jest kilkadziesiąt razy tańsza niż ta z baniaka czy z dystrybutora!