Obecnie niezwykle modne są w pomieszczeniach płytki imitujące kamień, są one niezwykle wszechstronne, dostępne w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach, zatem łatwo dobierzemy je do projektu swojego wnętrza.

Możemy zdecydować się na płytki Egen Blonze z efektem szarego kamienia z żyłkowaniem do kuchni, używając ciemniejszych odcieni szarości na podłodze, a jaśniejszych na ścianie. Możemy kontynuować tę współczesną, monochromatyczną paletę kolorów, wyposażając kuchnię w chromowane oraz czarno-białe urządzenia, meble i dodatki oraz nowoczesne oprawy oświetleniowe z czystą linią.

Czym się powinny charakteryzować płytki podłogowe?

Płytki w rozmiarze 60×60 cm z efektem kamienia na podłogi

Innym sposobem na stworzenie eleganckiego wnętrza jest stworzenie ściany akcentującej, użycie dwóch kolorów lub utworzenie pasa w układzie płytek. Efekt końcowy pomaga przyciągnąć wzrok wzdłuż pomieszczenia, a taki wygląd można łatwo uzyskać, stosując mieszankę szarych i białych płytek Egen Blonze Bianco i Grey. Neutralna kolorystyka i piękne efekty kamienia sprawiają, że każde pomieszczenie wyłożone takimi płytkami zyska na elegancji i będzie całkiem odmienione. Dodatkowo płytki gresowe z efektem kamienia łatwo jest dopasować do wnętrza zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych.

Płytki gresowe Egen Blonze dostępne są w uniwersalnym formacie 60×60 cm, co pozwala na łączenie ich w dowolny sposób z płytkami także od innych producentów. Płytki wykonane są z gresu rektyfikowanego, możemy zatem zastosować minimalną fugę na ścianie czy podłodze dla gładkiego i spójnego efektu. Przed zakupem płytek podłogowych warto sprawdzić, czy są one antypoślizgowe, co jest określone na opakowaniu lub w opisie jako współczynnik R. Im jest on wyższy, tym płytka bardziej bezpieczna do użytkowania również w łazience, gdzie podłoga może być wilgotna, zachlapana wodą.

Płytki Egen Blonze z efektem kamienia w kolorze szarym oraz białym z żyłkami znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/BLONZE/7539. Równie ważna dla płytek podłogowych jest ocena w skali PEI, która daje wskazówki, jak płytka jest odpowiednia dla zamierzonego obszaru, odporna na ścieranie. Płytki z oceną PEI 4 oraz 5 nadają się do pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych nawet o dużym natężeniu ruchu.