Wiele firm zajmujących się obrotem towarami poszukuje atrakcyjnych lokalizacji magazynowych na terenie całego kraju.

Dzięki nim można usprawnić dostarczanie towarów do poszczególnych punktów, przyśpieszyć zaopatrzenie. Korzystają z nich sieci handlowe sklepy detaliczne, hurtownie czy firmy transportowe. Na terenie całego kraju znajdziemy centra logistyczne które oferują przestrzeń magazynową, dodatkowo możemy wynająć także przestrzeń biurową związaną z obsługą towarów. Często są to bardzo atrakcyjne lokalizacje znajdujące się przy autostradach, drogach ekspresowych czy też przy ważnych węzłach kolejowych.

Magazynowanie towarów w centrach logistycznych

Dlaczego warto wynajmować magazyny logistyczne?

Skrócenie dróg zaopatrzenia jest ważne z punktu widzenia logistyki, możemy wówczas stworzyć bardzo skuteczny łańcuch dostaw do wszystkich punktów, przykładowo jeżeli firma prowadzi sprzedaż detaliczną na terenie wszystkich województw wówczas dobrym pomysłem może być wynajem magazynu centralnego oraz magazynów w każdym z województw, które będą ułatwiały dostarczanie towarów. Filmy które sprowadzają towar z zagranicy mogą skorzystać z transportu kołowego, torowego lub też morskiego, towar może być dostarczony również samolotem. Dlatego wiele centrów logistycznych zlokalizowanych jest w pobliżu lotnisk, portów, węzłów kolejowych, dzięki czemu można przechowywać towar który zostanie odebrany od dostawcy.

Magazyny mogą być zlokalizowane w pobliżu infrastruktury drogowej, dojazd ma istotne znaczenie, może znacznie przyspieszyć transport. Magazyny powinny posiadać rampy rozładunkowe, wózki widłowe, niekiedy również suwnicę co będzie pozwalało na szybki załadunek oraz rozładunek towarów. Firmy które chcą wynająć magazyn muszą zwrócić uwagę na koszty, będą one związane przykładowo z wyposażeniem magazynu, jego wysokością, dodatkowymi usługami oferowanymi w centrach logistycznych. Często są to magazyny o wysokości 10 metrów, gdzie możemy umieścić dużą ilość towaru na specjalnych półkach.

Nowoczesne magazyny logistyczne to możliwość przechowywania towaru na paletach, w workach czy przechowywanie materiałów płynnych. Zatem bez względu na to jaki rodzaj sprzedaży prowadzimy możemy liczyć na wynajęcie atrakcyjnego magazynu który ułatwi obsługę logistyczną.