Jeśli chcesz, aby Twój bar był opłacalny, podawanie smacznego i odpowiednio dobranego jedzenia może być skutecznym sposobem na zwiększenie zysków.

Ale określenie, które jedzenie jest najbardziej opłacalne, może być prawdziwym wyzwaniem. Z pozoru serwowanie najtańszego jedzenia z najwyższymi dopuszczalnymi marżami brzmi jak solidna strategia. Ale sprawienie, by jedzenie było opłacalne, nie jest takie proste. Oprócz samej marży zysku należy wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim dostępność składników oraz gust klienteli.

Jakie potrawy warto serwować w swoim lokalu

Restauracje w Szczecinie z najlepszym menu

Istnieje wiele potencjalnych powodów, aby zacząć podawać jedzenie w barze. Ustalenie celu to pierwszy krytyczny krok. W końcu nie wszystkie lokale gastronomiczne są takie same. Niektórzy właściciele mogą chcieć, aby stali klienci czuli się bardziej komfortowo. Lub możesz próbować skłonić klientów do pozostania na dłużej, tym samym zarabiając więcej w tym procesie. Inni mogą chcieć wprowadzić nowy ruch lub podkreślić specjalne aktywności, takie jak oglądanie sportu, koncert na żywo lub wieczór gier. Trzeba również zwracać uwagę na konkurencję, szczególnie jeśli nowym bar otworzył się w pobliżu.

Zanim spróbujesz podać jedzenie, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, spójrz na wielkość swojego baru i rodzaj personelu. Jeśli większość ludzi siedzi przy głównym barze i kilku malutkich stolikach, serwowanie pełnowymiarowych posiłków może być problematyczne. Podobnie, jeśli masz jednego barmana i jedną kelnerkę, nie będą w stanie poradzić sobie z dodatkowymi zadaniami przygotowywania i podawania jedzenia. Lepiej zacząć od małego menu i rozwijać się od tego momentu, niż przesadzać i pozostawiać niezadowolonych klientów i personel. Mogą to być przykładowo burgery i sałatki, ciepłe przekąski, jak skrzydełka, frytki, krążki cebulowe i inne pomysły, które nie wymagają dużych stolików, pełnowymiarowych kuchni i dodatkowego personelu.

Na stronie https://www.orlygastronomii.pl/city-34223-szczecin znajdziesz polecane restauracje w Szczecinie. Jeśli masz kuchnię, ale nie jest ona używana, być może będziesz musiał zatrudnić kogoś do gotowania, co będzie dodatkowym kosztem. Najlepiej pomyśleć o potrawach łatwych do przygotowania, takich, do których nie będziesz potrzebował szefa kuchni, jak hamburgery, kanapki i inne klasyki szybkich przekąsek barowych. Będziesz mieć pewne ograniczenia w tym, co możesz podać, ale nadal będziesz w stanie zadowolić swoich klientów.