Jako wierzyciel, zastanawiasz się nad zgłoszeniem twojej sprawy bezpośrednio do komornika? Zastanawiasz się, czy będzie on w stanie bardziej w skuteczny od ciebie sposób, ściągać należności? Oczywiście wiele w tej sytuacji, uzależnione jest od kilku ważnych kwestii, a mianowicie tego, czy dłużnik posiada jakikolwiek majątek, który można zająć oraz zlicytować na rzecz zobowiązań finansowych, jakie on posiada.

W większości przypadków, dłużnicy starają się nie tylko ukryć taki majątek, ale też liczą że komornik im odpuści, co raczej nigdy nie ma miejsca, chyba że dojdzie do umorzenia takiego postępowania. Pewnie, że komornik ma podstawy do tego, by nie tylko zająć ale też poddać licytacji majątek dłużnika, co w dużej mierze pozwala na pokrycie wszystkich lub części należności które względem wierzyciela on posiada. Dlatego jeżeli mamy już dosyć, braku jakiegokolwiek kontaktu ze strony dłużnika, ewentualnie sposobności do odzyskania naszych pieniędzy, to wyłącznmie komornik może nam w tym zakresie pomóc. Zgłaszając się do kancelarii komorniczej, trzeba zakładać potrzebę dostarczenia wszystkich stosownych dokumentów i od tego momentu tak naprawdę wszelkimi formalnościami, oraz innymi sprawami zajmie się sam komornik. Pamiętajmy, iż zastosuje i wykorzysta on niezbędne narzędzia prawne, a tym samym są one dużo bardziej skuteczniejsze, od chociażby pracy firmy windykacyjnej.

Jako wierzyciel, zastanawiasz się nad zgłoszeniem do komornika?

Poznaj bliżej zalety korzystania z usług komornika

Warto więc poznać, wszystkie ewentualne zalety korzystania, z usług komornika a tym samym powody, dla którego w razie konieczności lub potrzeby, docenić posiadane przez niego możliwości. W przypadku, gdy jeszcze nie mieliśmy z nim jakiejkolwiek styczności, dobrze zainteresować się zakres czynności, usług oraz działań których jest w stanie się podjąć, i które dokładnie opisane zostały pod linkiem komornik struk-zielińska Praga. Niech więc tego typu informację, pozwolą nam nie tylko w bliższym poznaniu samej kancelarii komorniczej, ale też w razie konieczności umożliwią nam znalezienie tej, która powyżej została przedstawiona.