Chcesz zaimponować gościom, pokazując wystrój swojego salonu? Masz wrażenie jednak, że mała przestrzeń salonu Ci to uniemożliwia? Nic nie szkodzi! Są sposoby na to aby perfekcyjnie urządzić i udekorować niewielki salon tak aby wyglądał fantastycznie. Wszyscy wiemy, że salon to miejsce, w którym spędzamy większość czasu. W rzeczywistości każdy gość siedzi w tym pokoju, kiedy nas odwiedza. Dlatego tak ważny jest wystrój salonu, a to prawda, że małe pomieszczenia mają ograniczoną przestrzeń, przez co trudno je urządzić. Na szczęście istnieje szereg wskazówek, dzięki którym ominiesz ten problem. Korzystając z tych innowacyjnych pomysłów, możesz uczynić swój dom pięknym miejscem przy niewielkich kosztach. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci urządzić swój salon.

Perfekcyjny salon pomimo braku miejsca? Sprawdź!

Tapety w salonie

To najskuteczniejszy sposób na szybką zmianę wyglądu każdego pomieszczenia, więc dlaczego by tego nie spróbować w salonie

Sofa wielofunkcyjna

Wielofunkcyjna sofa ma tę zaletę, że można ją również przekształcić w łóżko.

Sofa bez oparcia

Jeśli masz mały salon, dobrym pomysłem może być sofa bez oparcia. Tak uważają najlepsi projektanci wnętrz kiedy mają do czynienia z małą powierzchnią salonu.

Neutralne kolory

Neutralne odcienie pomagając w tworzeniu uspokajającego środowiska. Odpowiednio dobrane kolory ścian i mebli pozwalają również na uzyskanie wizualnego efektu większej przestrzeni.

Kreatywna dekoracja

Użyj swojej kreatywności i mądrze udekoruj wnętrze, aby pokój był piękniejszy. Nie przesadzaj jednak z ilością dodatków.

Małe ale funkcjonalne meble

Postaw na funkcjonalne meble mniejszych gabarytów. Możesz np. kupić szafę przesuwaną, dzięki której zyskasz więcej miejsca wtedy kiedy będziesz tego potrzebował. Sprawdź czy szafa przesuwana do salonu to dobry pomysł?

Lustro

Dodaj lustro w salonie. Odpowiednio ustawione lustro pomaga wizualnie zwiększyć pomieszczenie.

Nie zapomnij o roślinach

Naturalna zieleń dodaje charakteru każdemu pomieszczeniu. Idealnie sprawdza się szczególnie w mniejszych pomieszczeniach.

Miej na uwadze powyższe wskazówki, a Twój salon z pewnością zyska w oczach gości.