Wielu osobom poszukiwanie zatrudnienia wydaje się czynnością bardzo czasochłonną i trudną. Nie musi jednak tak być.

Jeśli szukasz pracy, Grajewo i okolice leżą w obszarze Twoich zainteresowań, sprawdź, co warto wiedzieć o lokalnym rynku pracy oraz gdzie ogłaszają się najlepsi pracodawcy.

Grajewo – jakich specjalistów potrzebuje rynek pracy?

Na rynek pracy w Grajewie wpływ ma wiele czynników. Po pierwsze lokalizacja. Grajewo leży w województwie podlaskim, na terenie Zielonych Płuc Polski, blisko Biebrzańskiego Parku Narodowego. W mieście zarejestrowanych jest prawie 2 tys. podmiotów gospodarki narodowej. Największy pracodawca to spółdzielnia mleczarska, zatrudniająca ponad 2 tys. osób. Poza tym w Grajewie rozwija się drobny przemysł. Wytwarza się tu produkty drewnopochodne, produkuje paleciaki, wózki transportowe itd. Sporo jest też firm handlowych, budowlanych. Nie ma natomiast ciężkiego przemysłu, a dominującym sektorem w regionie jest rolnictwo.

To przekłada się też na wysoki poziom bezrobocia. Stopa bezrobocia w województwie podlaskim od lat utrzymuje się powyżej średniej krajowej. Wg danych Głównego Urzędu Statystycznego na maj 2021 r. wskaźnik wynosił dla Polski 6,1%, dla województwa podlaskiego 7,7%, natomiast dla powiatu grajewskiego aż 11,7%.

Nie oznacza to jednak, że oferty pracy w Grajewie w ogóle się nie pojawiają. W mieście i okolicy poszukiwani są przede wszystkim kandydaci do pracy w zakładach przemysłowych, mający konkretne kwalifikacje i uprawnienia. O zatrudnienie nie powinni się martwić zwłaszcza elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, operatorzy obrabiarek skrawających, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, spawacze i ślusarze. Podobnie wygląda zapotrzebowanie w branży budowlanej. Na rynku pracy w powiecie brakuje zwłaszcza pracowników robót wykończeniowych w budownictwie oraz operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych. Wiele ogłoszeń pojawia się też w branżach TSL i motoryzacyjnej – praca w Grajewie i okolicznych miejscowościach czeka na kierowców autobusów, kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierów, mechaników maszyn i urządzeń oraz pojazdów samochodowych. Ponadto trudności z zatrudnieniem nie powinni mieć kelnerzy i barmani, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, a także pracownicy służb mundurowych.

Oferty pracy Grajewo – gdzie je znaleźć?

Oferty zatrudnienia w konkretnych lokalizacjach – takie jak praca Grajewo – propozycje pracy zdalnej czy za granicą, znajdziemy na stronie praca.pl  To znany, ogólnopolski portal rekrutacyjny, dzięki któremu szybko i bez zbędnych formalności znajdziesz najciekawsze oferty pracy. Za pośrednictwem strony prześlesz także swoją aplikację do pracodawcy.

Szukanie zatrudnienia dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, udogodnieniom, jakie daje portal pracy, to oszczędność czasu. Nie musisz przeglądać dziesiątek stron, spisywać danych kontaktowych do rekruterów. Oferty pracy w Grajewie masz w jednym miejscu. Ogłoszenia możesz filtrować wg Twoich preferencji, przeglądając te propozycje, które leżą w kręgu Twoich zainteresowań.

Co ważne, ogłoszenia o pracę na praca.pl są zawsze aktualne i sprawdzone przez ekspertów portalu. Możesz więc aplikować w sposób bezpieczny i bezproblemowy.