Opieka nad cukrzycą zdecydowanie nie jest łatwa.

Cukrzyca wymaga ciągłego monitorowania poziomu cukru we krwi. Dodatkowo będziesz musiał dokonać znaczących zmian w diecie i porach jedzenia. Cukrzyca nigdy nie przestanie być trudna do opanowania, ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby sobie z nią poradzić. Poniżej znajdziesz kilka świetnych wskazówek, które pomogą Ci radzić sobie z cukrzycą i zachować zdrowie.Uważaj na leki, które wybierasz, gdy jesteś przeziębiony, ponieważ wiele z nich zawiera cukier, który może wpływać na poziom cukru we krwi. Upewnij się, że bierzesz to pod uwagę, jeśli śledzisz, co jesz, aby utrzymać równomierny poziom cukru we krwi, lub jeśli poziom cukru we krwi w tajemniczy sposób wzrasta.Diabetycy nie muszą rezygnować z słodyczy tylko ze względu na swój stan. Istnieje wiele stron internetowych, które oferują przepisy i pomysły na ciasta, ciasteczka i inne słodkie przekąski bez cukru. Sklepy spożywcze i ze zdrową żywnością również mają działy specjalnie zaprojektowane dla słodyczy bez cukru i dla diabetyków.Rzuć palenie. Spróbuj ponownie, jeśli próbowałeś już wcześniej. Nikotyna zwęża naczynia krwionośne. Cukrzyca już ma problem z krążeniem do granic możliwości; to prowadzi do problemów ze wzrokiem i konieczności amputacji. Palenie zwiększa to ryzyko, a także ogólnie szkodzi zdrowiu. Poproś swojego lekarza o zasoby, które pomogą Ci rzucić palenie.Dobry sen w nocy to świetny sposób na obniżenie poziomu cukru we krwi. Badania pokazują, że nieprzerwany sen wspomaga zdolność organizmu do regulowania produkcji insuliny. Utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia diabetyka, więc staraj się ustalić stałą porę snu każdej nocy.Stany takie jak gastropareza mogą powodować, że żołądek opróżnia się z pokarmu wolniej niż zwykle po zjedzeniu posiłku. W przypadku diabetyków może to przełożyć się na nieprzewidywalne spadki i skoki poziomu glukozy we krwi, które mogą następnie wpłynąć na samopoczucie w ciągu dnia. Przydatne wskazówki i porady dotyczące życia z cukrzycą

Rozważ porozmawianie z lekarzem o tym, czy powinieneś przyjąć insulinę później czy wcześniej niż standardowe 45 minut przed posiłkiem.Jeśli masz cukrzycę, chcesz mieć pewność, że ograniczasz ilość spożywanego makaronu.

Naprawdę łatwo jest go zjeść za dużo, ponieważ jest tak pyszna. Zanim się zorientujesz, zjesz więcej, niż myślisz, że jadłeś, co może naprawdę podnieść poziom glukozy. Kubek makaronu ma tyle kalorii, co trzy kromki chleba. Miej to na uwadze przy następnym jedzeniu makaronu.Postaraj się, aby ilość tkanki tłuszczowej była jak najniższa, ponieważ im więcej ważysz, tym większe prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę w późniejszym życiu. Zmniejsz ilość spożywanego mięsa i węglowodanów, aby zmaksymalizować swoje szanse na utrzymanie dobrego zdrowia w czasie.Jeśli masz cukrzycę, uważaj na niektóre suplementy przeciwcukrzycowe. Ludzie myślą, że te suplementy pomogą kontrolować objawy cukrzycy, podczas gdy niektóre z nich mogą faktycznie podnieść poziom glukozy we krwi lub poziom insuliny. Dobrą zasadą, której należy przestrzegać, gdy masz cukrzycę, jest nie przyjmowanie niczego, chyba że lekarz to zatwierdzi.Chociaż sałatki są zdrową opcją dla osób z cukrzycą, należy uważać na sos sałatkowy. Opatrunek może zawierać dużą ilość sodu i tłuszczu, co może powodować wahania poziomu cukru we krwi poza normalny zakres. Sosy na bazie oleju i octu wydają się być zdrowsze. Proponujemy poprosić o podanie sosu z boku, aby mieć kontrolę nad tym, ile jesz.Cukrzyca wymaga, abyś zwracał niezwykle baczną uwagę na to, co jesz i na sposób, w jaki żyjesz. Cukrzyca może być trudnym stanem, z którym trzeba sobie poradzić, ale ten artykuł zawiera wskazówki, które sprawią, że będzie to mniej trudne. Ciężko pracuj, aby kontrolować swój stan i sprawić, by życie było mniej męczące!