Fenomen mezoterapii polega na tym, że można ją zastosować niemal na każdej partii ciała. Wspomaga leczenie wielu problemów skórnych – nie tylko zmarszczek, ale też cellulitu czy wypadania włosów. W poniższym artykule przybliżamy mezoterapię na cellulit oraz mezoterapię igłową skóry głowy.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg, który polega na aplikowaniu do skóry specjalnych koktajli, zawierających substancje odżywcze. Wyróżniamy mezoterapię igłową i bezigłową. Ta pierwsza jest dużo skuteczniejsza. Ponieważ jest zabiegiem iniekcyjnym, może wykonywać ją lekarz. Dlatego na zabieg należy wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej. Mezoterapię wykonuje się najczęściej w celu odmłodzenia i poprawy kondycji skóry twarzy. Warto jednak poznać jej inne zastosowania. Metoda ta sprawdza się m.in. w terapiach antycellulitowych, a także jako sposób na odżywienie skóry głowy.

Mezoterapia igłowa twarzy lub innej części ciała polega na wprowadzeniu niewielkiej ilości preparatu przy pomocy bardzo cienkiej igły. Lekarz wykonuje odpowiednią liczbę zastrzyków, a następnie rozmasowuje miejsca iniekcji w celu właściwego rozprowadzenia substancji odżywczych.  

Mezoterapia na cellulit

Jednym z zabiegów antycellulitowych, podczas którego wykorzystuje się mezoterapię do wprowadzania substancji aktywnych pod skórę, jest karboksyterapia. Mezoterapia na cellulit dostępna m.in. w Klinice Miracki w Warszawie, polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla. Okazuje się, że związek ten silnie rozszerza naczynia krwionośne oraz stymuluje powstawanie nowych kapilar. Zwiększona przepustowość naczyń jest tożsama z ich intensywniejszą pracą, a co za tym idzie, przyspieszeniem i zwiększeniem efektywności wszystkich procesów regeneracyjnych, zachodzących w skórze.

Na skutek mezoterapii poprawia się mikrokrążenie skóry oraz następuje jej intensywna odnowa. Komórki, do których dostarczono substancje odżywcze, pracują efektywniej i wydajniej. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy sprężystości skóry.

Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. Jest też praktycznie bezbolesny, dzięki zastosowaniu nowoczesnego urządzenia Venusian CO2 Therapy, który wyposażony jest w specjalny czujnik wkłucia, kontrolujący głębokość iniekcji i zapobiegający powstawaniu krwiaczków. Cała procedura trwa kilkanaście minut. Zalecana seria wynosi około 10-12 zabiegów.

Mezoterapia skóry głowy

Przykładem mezoterapii skóry głowy jest zabieg Dr Cyj, z którego również skorzystamy w Klinice Miracki. To unikalny program terapii, wykorzystujący preparat peptydowy, który wspomaga odrost włosów, ale także zatrzymuje proces ich wypadania. Skład preparatu to siedem zróżnicowanych peptydów oraz kwas hialuronowy. Dzięki innowacyjnej formule substancje aktywne uwalniają się stopniowo w ciągu około dwóch tygodni, dzięki czemu efekty zabiegu utrzymują się przez bardzo długi czas. Mezoterapia Dr Cyj przyspiesza porost włosów, wzmacnia je i wspiera walkę z łysieniem.

Działanie zabiegu jest wielowymiarowe. Następuje:

  • poprawa mikrokrążenia skóry głowy,
  • odżywienie mieszków włosowych,
  • stymulowanie komórek do namnażania, co skutkuje szybszym i intensywniejszym wzrostem włosów,
  • ochrona przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Mezoterapia igłowa głowy przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy zmagają się z problemem nadmiernego wypadania i osłabienia włosów. Zabieg wspomaga leczenie łysienia spowodowanego stresem, niewłaściwą dietą, złą pielęgnacją, a także zaburzeniami hormonalnymi.

Mezoterapia skóry głowy trwa około pół godziny. W celu uzyskania spektakularnych efektów przeprowadza się 4 sesje w 2-tygodniowych odstępach. Po 6 miesiącach można wykonać kurację przypominającą.

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii umów się na konsultację ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.