Ciągniki siodłowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju naczepy, jednym ze znanych producentów jest niemiecka firma Kögel, która oferuje naczepy kurtynowe, podkontenerowe a także chłodnie czy furgony.

Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż obecnie istnieje wiele opcji, naczepy mogą występować w różnych odmianach. Dzięki temu firmy transportowe mogą dobrać najbardziej odpowiednie dla siebie rodzaje naczep.

Transport towarów na naczepach

Rodzaje naczep do ciągników siodłowych

Mogą być to oczywiście różne rodzaje naczepy przykładowo plandeka, czyli materiał plandekowy który rozsuwany jest na boki umożliwiając załadunek towarów z boku oraz z góry co z pewnością będzie dużo zaletą. Oczywiście może być to także naczepa furgonowa, jest to zamknięta skrzynia gdzie towar ładuje się z tyłu. Występują także chłodnie, w tym przypadku często wykorzystywane są przez dostawców artykułów spożywczych. Stosowane są także izotermy, które mogą utrzymywać temperaturę przez pewien czas, jednak nie są wyposażone w agregat jedynie posiadają wysokiej jakości materiały izolacyjne.

Oczywiście możliwe jest także wykorzystanie naczepy z ruchomą podłogą, w tym przypadku znacznie ułatwiony jest rozładunek oraz załadunek towarów, można w tym przypadku prowadzić także załadunek od góry. Z pewnością jest to dobry pomysł w przypadku transportu materiałów sypkich oraz materiałów umieszczonych w workach. Oczywiście wykorzystywane są wywrotki, które wykorzystywane są najczęściej w budownictwie, także naczepy niskopodwoziowe służące do transportu maszyn budowlanych czy maszyn rolniczych.

Zatem dostępne są różnego typu naczepy, które można wykorzystać do przewozu różnych towarów także sypkich, płynnych. Naczepy niskopodwoziowe czy też standardowe naczepy wyposażone w plandekę. Obecnie wybór jest bardzo duży, można wykorzystać także różnego rodzaju naczepy specjalistyczne produkowane na zamówienie.