Kupno domu (a właściwie jakiejkolwiek nieruchomości) to poważna decyzja – jedna z największych w życiu właściciela domu.

Wejście na rynek nieruchomości nie jest krokiem nieprzygotowanym. Poznanie procesu zakupu z dużym wyprzedzeniem może pomóc kupującym uniknąć pułapek i zapewnić sobie najlepsze oferty.Zanim kupisz nieruchomość, upewnij się, że przejdziesz kilka razy po domu. Pomoże ci to naprawdę to wyczuć. W dzisiejszych czasach, dzięki internetowi i „wirtualnym wycieczkom”, ludzie są kuszeni, aby złożyć ofertę, po prostu na podstawie tego, co widzą na stronie internetowej pośrednika. To duży błąd, ponieważ widzisz tylko pozytywne aspekty domu.Kupując dom z drewnianymi podłogami, które wymagają renowacji, postaraj się zorganizować prace przed wprowadzeniem się. Podczas gdy niektóre prace naprawcze mogą poczekać, aż będziesz mieć więcej dostępnych pieniędzy, renowacja drewnianej podłogi to zakurzona praca, którą najlepiej wykonać w pusty dom bez mebli do przeniesienia.Kiedy wynajmujesz dom, możesz oczekiwać, że Twoje koszty mieszkaniowe będą rosły z każdym rokiem, ponieważ czynsz jest zwykle podnoszony za każdym razem, gdy odnawiasz umowę najmu. Kupno domu ze stałą stopą procentową sprawia, że ​​miesięczna płatność jest taka sama przez 15 lub 30 lat, co ułatwia zarządzanie finansowaniem.Po sprawdzeniu domu, niezależnie od tego, czy jesteś kupującym, czy sprzedającym, poproś drugą stronę o porównanie z Tobą wyników kontroli. Są bardzo duże szanse, że pojawią się rozbieżności między wynikami obu kontroli. Porady i wskazówki dotyczące nieruchomości dla nadchodzących potentatów nieruchomości

Porównywanie wyników w ten sposób zapewnia, że ​​obie strony są świadome wszystkich potencjalnych problemów związanych z domem.Szukając kredytu hipotecznego, koniecznie skontaktuj się z więcej niż jednym pożyczkodawcą.

Różni pożyczkodawcy oferują różne zachęty, a kwoty kosztów zamknięcia również mogą się różnić. Twoja zdolność do zakwalifikowania się do niektórych programów może również różnić się w zależności od pożyczkodawcy. Zakupy w okolicy mogą zaoszczędzić tysiące przez cały okres spłaty pożyczki.Kupując dom do wynajęcia lub do zamieszkania, należy wziąć pod uwagę jakość lokalnych szkół. Nawet jeśli nie masz dzieci w wieku szkolnym, dom w złej dzielnicy szkolnej jest znacznie trudniejszy do sprzedania. Jednostki do wynajęcia w dzielnicach o złej szkole są również ogólnie mniej opłacalne.Bądź elastyczny w swoich wyborach. Chociaż możesz nie znaleźć idealnego domu w wybranej przez siebie społeczności, możesz znaleźć coś, co Ci odpowiada. Miej oczy otwarte i nie zakochaj się tylko w jednym stylu domu w jednej konkretnej części miasta.Nie kupuj domu z kimś innym, chyba że masz pewność, że związek jest stabilny. Ludzie często podejmują decyzje zakupowe w oparciu o relacje, a gdy związek dobiega końca, znajdują się w ogromnych kłopotach finansowych, ponieważ byli zależni od drugiej osoby, która pomoże w płatnościach.Kupując dom, odłóż co najmniej dwadzieścia procent ceny sprzedaży domu jako zaliczkę. Jeśli odłożysz mniej niż ta kwota, zwykle będziesz musiał wykupić prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI). Opłata ta wynosi około pół procenta, co oznaczałoby około 1000 USD rocznie w przypadku domu o wartości 200 000 USD.Każda z tych wskazówek może być kluczem do znalezienia wspaniałego domu w niesamowitej cenie – lub do uniknięcia przepłacania za rozczarowujący dom. Lektura tego artykułu to dopiero początek edukacji inteligentnego nabywcy nieruchomości. Badania i nauka powinny być kontynuowane przez cały proces zakupu — ważna wskazówka może pojawić się we właściwym czasie.